Разлика между XFP, SFP и SFP +

Ключова разлика: SFP, SFP + и XFP, всички се отнасят до тип трансивър, който е включен в специален порт на превключвател или към някое мрежово устройство. Тези приемо-предаватели се използват в областта на телекомуникацията и комуникацията на данни. XFP означава 10 gigabit малък форм-фактор pluggable. Те обикновено работят при оптични дължини на вълните (цветове) от 850nm, 1310nm или 1550nm. XFP спазва споразумението, известно като XFP MSA споразумение. Спецификациите на SFP протокола са базирани на IEEE802.3, SFF-8472. SFP + модулите са по-малки от XFP. SFP + оптичните предаватели отговарят на протокола, базиран на IEEE 802.3ae, SFF-8431 и SFF-8432.

XFP (10 Gigabit Small Form Factor Pluggable) е стандарт за трансивъра. Този тип трансивър не зависи от протокола. Като цяло, той работи на оптични дължини на вълните, съответстващи на 850nm, 1310nm или 1550nm. Модулите, принадлежащи на XFP, могат да се сменят на горещо място, което означава, че функцията за подмяна на компонентите на компютърната система може да се извърши без изключване на системата. Спецификациите на XPF са разработени от XFP Multi Source Agreement Group.

“SFP” означава “Small Form-Factor Pluggable”. Най-често се използва за Fast Ethernet на Gigabit Ethernet приложения. Те са способни да поддържат скорости до 4.25 Gbps. Той взаимодейства с дънната платка на мрежовото устройство (за превключвател, маршрутизатор, медиен конвертор или подобно устройство) към кабел с оптични или медни мрежи. Той е определен от споразумението за мулти-източник на SFP трансивър.

SFP + може да се нарече разширяване на стандарта SFP. Той има способността да поддържа скорости от 10 Gbps или дори по-високи от фибри. Серията продукти на SFP + включва клетки, съединители и комплекти от медни кабели. Също така е подобен на изискванията за производителност на SFF-8431 и също така поддържа приложения 8G Fibre Channel и 10G Ethernet. SPF + идва с различни предимства. Това е по-компактен пакет от фактори в сравнение с този на XFP. Цената на SFP + също е по-малка от тази на XFP.

Сравнение между XFP, SFP и SFP +:

XFP

SFP

SFP +

Стои за

Подходящ за 10 Gigabit Small Form Factor

Възможност за зареждане на малък форм-фактор

Малък форм-фактор Pluggable plus (стандартен формуляр)

Скорост на данните

10 G

155 млн / 622M /

1.25 g /

2.5G / 3G /

4.25g

6G / 8.5g / 10G

условия

Двойно влакно

Единично влакно / WDM

CWDM

DWDM

Двойно влакно

Единично влакно / WDM

CWDM

DWDM

Двойно влакно

Единично влакно / WDM

CWDM

DWDM

разстояние

220м / 300м /

2 километра / 10 километра /

Двайсеткм / 40km /

60km / 80 км /

120km

300 m / 2 километра /

10 км / петнадесетKm /

Двайсеткм / 40km /

60km / 80 км /

100 km / 120 km /

150 Km

220м / 300м /

2 километра / 10 километра /

Двайсеткм / 40km /

60km / 80 км

дължини на вълната

850nm / 1310nm / 1550nm

1270nm / 1330nm

1270nm-1610nm

ITU17 ~ ITU61

850nm / 1310nm / 1550nm

1310nm / 1490nm / 1550nm

1270nm-1610nm

ITU17 ~ ITU61

220м / 300м /

2 километра / 10 километра /

Двайсеткм / 40km /

60km / 80 км /

120km

(Таблицата е взета от sopto.com)

Препоръчано

Свързани Статии

  • популярни сравнения: Разлика между мъглявината и Protostar

    Разлика между мъглявината и Protostar

    Ключова разлика: Мъглявината е облак в дълбоко пространство, състоящ се от газ или мръсотия / прах (напр. Облак, образуван след експлозия на звезда). Преди последната последователност звездата има голямо количество облаци водород, хелий и прах, което е известно като протозазор. Мъглявината е облак в дълбоко пространство, състоящ се от газ или мръсотия / прах. Думата Мъглявина е извлечена от латинската дума, която означава „облак“. Мъглявината се нарича също мъглявина. Облаците прах и газ се наричат ​
  • популярни сравнения: Разлика между Hyundai i10 и Grand i10

    Разлика между Hyundai i10 и Grand i10

    Ключова разлика: i10 и Grand i10 са автомобили от Hyundai Motor Company. Grand i10 е наследник на i10. Hyundai i10 е хечбек автомобил, създаден за градското шофиране и стартиран през октомври 2007 г. i10 се предлага в пет варианта на двигателя; iRDE 1.1, i10 Kappa 1.2, i10 Diesel, i10 Electric и последна
  • популярни сравнения: Разлика между Select и Elect

    Разлика между Select и Elect

    Ключова разлика: Изберете и избирайте често се използват взаимозаменяемо, отнасящи се до акта, за да изберете или изберете от избора или опции. Избраните обаче са конкретно свързани с подбора, който се извършва въз основа на гласуване. Изборът и избирането често са объркани и може да се окаже трудно да се реши кой ще бъде използван в едно изречение. И двамата обикновено са синоними, освен в един сценарий. Ако дадено лице е и
  • популярни сравнения: Разлика между всекидневната и трапезарията

    Разлика между всекидневната и трапезарията

    Ключова разлика: В днешния контекст и дневната, и дневната се отнасят до стая в жилищна сграда, която се използва за отдих, общуване и забавление на гостите. Въпреки това, терминът хол е измислен през 19-ти век и се счита за разширение на терминална зала, която е съществувала през 16-ти век. Къщата предоставя не само подслон на хората, които живеят в нея, но и отразява начина на живот на човека. Къщите са многобройни и могат да съдържат произволен брой стаи. Стаите се използват за различни цели и по този начин се на
  • популярни сравнения: Разлика между управителя и сенатора

    Разлика между управителя и сенатора

    Ключова разлика: Губернаторът по същество е ръководител на държава. Той има същите правомощия като президента или министър-председателя в по-малък мащаб. Сенатор е член на Сената. Работата на сенатора е да представлява гражданите на своята държава и техните нужди и желания на национално ниво. И двете се срещат често в Съедине
  • популярни сравнения: Разлика между инерцията и момента на инерцията

    Разлика между инерцията и момента на инерцията

    Ключова разлика: Инерцията може да бъде описана като свойство или тенденция на обект, който се противопоставя на всяка промяна в състоянието на движение. Моментът на инерция е измерването на съпротивлението на даден обект за промяна на неговото въртене. Инерцията може да бъде описана като свойство или тенденция на обект, който се противопоставя на всяка промяна в състоянието на движение. Така тялото остава в покой или продължава своето движение, освен ако не д
  • популярни сравнения: Разлика между NEFT и ECS

    Разлика между NEFT и ECS

    Ключова разлика: "NEFT" означава Национален електронен трансфер на средства. „НЕФТ“ е свързана с електронна система за прехвърляне на средства, в която транзакциите се уреждат в партиди по време на конкретни срокове. „ECS“ означава „Електронна клирингова услуга“. Това е начин на електронно прехвърляне на средства, при който насипни трансфери се извършват от една сметка към друга. Масовото п
  • популярни сравнения: Разлика между мотивация и насърчаване

    Разлика между мотивация и насърчаване

    Ключова разлика: Мотивацията е свързана с вдъхновение, което увеличава желанието за работа. Насърчаването е убеждението да се направи или да продължи нещо. Двете действия, които могат да бъдат получени или дадени, са мотивация и насърчение. Наградата играе много важна роля и в двете действия. Той помага на човек да постигне целите си и да има положителен резултат. Човек може лесно да насърчи и мотивира себе си, но получаването на насъ
  • популярни сравнения: Разлика между уеб хостинг и уеб публикуване

    Разлика между уеб хостинг и уеб публикуване

    Ключова разлика: Уеб хостинг се отнася до услуга, която е свързана с интернет хостинг. Фирмите, които предлагат тази услуга, предоставят на своите сървърни компютри да съхраняват уеб сайтовете. Уеб публикуването се отнася до процеса, в който съдържанието е публикувано в интернет. Той просто се отнася до разположението на уеб страници в достъпно за по

Избор На Редактора

Разлика между Lbs и Pounds

Ключова разлика: Паунда и Lbs са едно и също нещо, което има същото значение, просто е написано по различен начин; докато Pounds е единица за измерване, 'lbs'. е съкращението и официалното понятие, използвано за обозначаване на паунда. Паунда и Lbs са едно и също; докато Pounds е единица за измерване, 'lbs'. е съкращението и официалното понятие, използвано за обозначаване на паунда. Pound е единица з